Kouzlení s listy

12. říjen 2008 | 11.26 |

Proč by podzim měl být jen ponurý? Proti zamračené náladě se musí bojovat - zásadně barvičkami!

Když se svými ratolestmi nasbíráme venku listí (zábava č.1), můžeme s nimi potom doma čarovat pomocí

starých známých triků (zábava tak dlouho, jak to vaše zlatíčka vydrží - ovšem vůbec není špatné pokračovatpodzimni listy1

i bez nich - např. já jsem se u toho slušně zaměstnala na docela dlouho ). Nejjednodušší je položit čistý bílý list papíru přes list a čmárat výraznou barvičkou

(žlutá pastelka nám moc velkou službu neudělá). Potom obtáhnout obrys listu tmavší barvou. Takové lístky můžete vystříhat - zaručeně vám nezpráchniví.

A na tohle jsme použili tempery. Zábavná patlačka, při které je ovšem nutno podložit dítě velkým množstvím novinového papíru či jiné obrany. Pokud si tedy nechcete vyzdobit podzimními barvami i podlahu.

podzimni listy2

Lísteček nabarvíme štětcem namočeným v temperce a obtiskneme na papír. Nejlepší je smíchat více barev na jeden list (pozor - nezapomeňte, že zelená plus červená = hnědá - abyste nakonec neskončily u fádní hnědi.... což není účelem). Nepořídili jste si nástěnku? My ano (69 Kč - no nekupte to). Dcerušku o to víc baví dělat nové a nové věci, protože si je nakonec vystaví na zeď. A ukazuje návštěvám.

Lístečky, které nám zbyly, jsme nakonec použily ještě na dozdobení kaštánkových zvířátek.

On ten podzim vlastně nakonec není až tak úplně zamračený! kastany2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře